Cookův loket obral Pens o šanci na body

V dvaasedmdesátém utkání sezóny podlehli Penguins na ledě své Consol Energy Center newyorksým Rangers 2:5. Dlouho přitom měli šanci alespoň na jeden bod, ještě patnáct minut před koncem třetí třetiny byl stav zápasu 1:1. Nedisciplinovanost Matta Cooka v kombinaci s nešťastným zákrokem Matta Niskanena však na konci zápasu připravili pro soupeře dlouhou sérii přesilovek, díky které Rangers rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Pittsburgh byl do pětačtyřicáté minuty zápasu lepším týmem, jeho útočníci i obránci si připravovali spousty šancí, ze kterých však dokázali vytěžit pouze jeden gól. Ze samostatného úniku ho v šestnácté minutě vstřelil Jordan Staal, čímž po čtyřech minutách odpověděl na úvodní gól v podání Artema Anisimova.

Pak ale na začátku třetí třetiny, v době, kdy každá chyba mohla rozhodnout, přišla jedna z oněch nechvalných chvil Matta Cooka. Ve středním pásmu loktem naprosto zbytečně zaútočil na hlavu Ryana McDonagha a byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu.

Pens se dlouho statečně bránili, díky Chrisi Kunitzovi, který vypíchl puk ležérně rozehrávajícím hráčům Rangers a posléze střelou zápěstím skóroval, se dokonce v tomto oslabení dostali do vedení. Pak ale přišel nešťastný moment Matta Niskanena. Ten nechtěně udeřil hokejkou do obličeje Ryana Callahana a na čtyři minuty tak musel na trestou lavici.

V následné přesilovce pět na tři, která trvala minutu a dvaačtyřicet sekund pak Rangers začali obrat zápasu. Během jedenácti sekund se trefili Marián Gáborík a Ryan Callahan (ten už v době, kdy na ledě byli čtyři hráči Pens), které v devatenácté minutě, již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě následoval nováček Derek Stepan. Gólem do prázdné branky pak dal skóre konečnou podobu Brandon Dubinsky.

Chris Kunitz a Ben Lovejoy bodovali ve třetím zápase po sobě. Kunitz si v této sérii připsal 6(3+3), Lovejoy 3(1+2) body.

Penguins hned dnes v noci čeká zápas na ledě Detroitu a po šestnácté v sezóně tak odehraje dva zápasy během dvou dní. V těchto utkáních má zatím bilanci 18 výher, 9 porážek a čtyři zápasy s jedním bodem.