Jak se vedlo v sezóně 2011/12 - Craig Adams

Craig Adams je jedním ze čtyř hráčů Penguins, kteří v základní části sezóny 2011/12 odehráli všech 82 zápasů. Většinu z nich odehrál ve čtvrté řadě, kde se po jeho boku střídalo několik různých hráčů. Byl rovněž důležitým článkem při hře týmu v oslabení.

Výrazná statistika

Craig Adams odehrál všech 82 zápasů svého týmu a vstřelil v nich celkem pět gólů. Všechny je nastřádal ve venkovních zápasech, ve kterých k nim potřeboval 39 střel. V zápasech doma pak zaznamenal podobný počet 37 střel.

Zajímavost

Pokud byl Craig Adams na hřišti, byl průměrný počet vstřelených gólů Penguins 1,93 na šedesát minut hry. Počet obdržených gólů pak činil 2,53 (vše při hře pět na pět) a jen dva hráči, kteří odehráli nejméně dvacet zápasů, jsou v této statistice horší než Adams - Dustin Jeffrey a Eric Tangradi.

Klady

Craig Adams měl na konci základní části druhý nejvyšší počet hitů (162) a vůbec nejvyšší počet zblokovaných střel (45) ze všech útočníků. I když Adamsova hra není založena na sbírání kanadských bodů, každou sezónu, co je u Penguins, se v této činnosti zlepšuje - letos jich v základní části nasbíral celkem osmnáct. Adams také výrazně zapracoval na disciplíně, loňských 76 trestných minut dokázal zredukovat na 34 letošních.

Zápory

Adamsovi se tuto sezónu vůbec nedařilo na bully a pokračoval tak v sestupné tendenci, kdy během první sezóny u Pens nastoupil k 562 vhazování a v té letošní pouze k 292. I toto byl jeden z důvodů. proč Adams nastupoval spíše na křídle než jako centr.

Co si pamatovat

3. prosince 2012 v zápase venku proti Carolině. Craig Adams si tehdy nejprve počíhal u levé tyče na přihrávku z vrcholu levého kruhu od Sidney Crosbyho, kterou poté ihned střelou z první proměnil v úvodní gól zápasu. Po vyrovnání Caroliny na 1:1 pak přišla další jeho chvíle, když jemně tečoval přihrávku Paula Martina na Arrona Ashama, čímž skvěle zmátl bránící hráče. Asham pak osamocen střelou příklepem skóroval. Penguins posléze zápas vyhráli 3:2.

Co zapomenout

27. března v domácím zápase proti NY Islanders. Adams byl na ledě osm minut a čtyřiadvacet sekund, během kterých prohrál bully, nezaznamenal žádnou střelu a byl na ledě u třech obdržených gólů (z toho jednou v oslabení). Při prvním z nich nezvládl ubránit obránce Dylana Reeseho, ten pak vyslal na brankáře Marca-Andre Fleuryho střelu, z jejíž dorážky padl posléze gól.

Co dál?

Adamsovi je 35 let a má s klubem smlouvu ještě na příští sezónu. Vzhledem k tomu, že po základní sestavě stále více pokukují mladí útočníci Jeffery s Tangradim, Adamsův čas u Penguins se pravděpodobně krátí. Nutno však podotknout, že Adams je jediným útočníkem čtvrté řady, který pravidelně nastupuje za hlavní tým Penguins a nebyl během posledních tří sezón ani jednou zdravým náhradníkem. Trenér Dan Bylsma v něm vidí útočníka s podobným stylem hokeje, jako vyznával v době své hráčské kariéry on sám.