Penguins nestačili na Montreal

Ve třetím přípravném zápase, hraném na půdě Montrealu Canadiens, podlehli Pens tamnímu celku 3:4. Hlavní příčinou porážky byla, stejně jako v předchozích dvou zápasech, nezvládnutá jedna třetina, tentokráte ta poslední. I když do ní šli Tučňáci za vítězného stavu 2:1, prohráli ji 1:3.

O branky Pens se postarali postupně Sergei Gonchar, Evgeni Malkin a Bill Guerin, který tu svoji zaznamenal v přesilvé hře.

Zápas byl zvláštní pro Simona Desprese, za Pittsburgh hrál totiž poprvé ve svém rodném městě, navíc v aréně, ve které byl před třemi měsíci draftován. Na utkání dorazili i jeho rodiče Sylvain a Jessica.

Na konci druhé třetiny dostal čtyřminutový trest Jaroslav Špaček poté, co vysokou holí zasáhl do obličeje kapitána Pens Sidneyho Crosbyho. Tomu se na nose objevil krvavý šrám, který mu ale nezabránil pokračovat v zápase.

Na třech gólech Penguins se podílelo sedm různých hráčů, žádný z nich neměl dva nebo více bodů.

Příští zápas sehrají Pittsburští hned dnes v noci v Torontu, další pak 24. a 27. září proti Columbusu respektive Detroitu.