Wilkes - Barre Penguins vs. Bridgeport Sound Tigers 2:3pp

Stav série je 3:2 pro Bridgeport.

Gól Masi Marjamakiho ve třetí minutě prodloužení vrátil Bridgeport zpátky do hry a hostující Sound Tigers se ujali vedení 3:2 v sérii. Vítězství Bridgeportu přišlo v nepravý moment, neboť soupeři Wilkes-Barre zbývá jediný zápas k postupu, který se navíc hraje v Connecticutu. "Hrajeme opět venku, ale stále si myslíme, že můžeme uspět," řekl hlavní trenér Joe Mullen. "Naši hráči jsou celý rok nezlomní a umí se s mnoha věcmi vypořádat." A první třetina středečního zápasu toho byla dokladem. Wilkes-Barre přestřílela Sound Tigers 20:10 a po celých dvacet minut na soupeře vyvíjela soustavný tlak. Přesila se skutečně vyplatila a Jonathan Filewich svým třetím gólem v sérii dostal Penguins do vedení. Na začátku druhé části navýšil vedení Krys Kolanos, který si obehrál Harlana Pratta a rychlým obkroužením branky překonal brankáře Dibielewicze.

Sound Tigers vytasili poprvé drápy o tři minuty později, když Ryan Caldwell při přesilovce překonal Sabourina pod pravým betonem. Po sedmi minutách třetí třetiny bylo vyrovnáno, když se při hře 4 na 4 trefil Matt Koalska. "Bylo to pro nás zklamání. Poprvé v sérii jsme měli dvoubrankové vedení," řekl Mullen. "Kéž by nám vydrželo. Hodně jim pomohla využitá přesilovka."

Ke konci zápasu měli Penguins ještě šanci při vyloučení Pratta, ale ani mohutné povzbuzování 6387 diváků jim nepomohlo. "Nedáš, dostaneš" a o několik minut později v prodloužení rozhodl Marjamaki. Dubiliewicz byl opět hlavní postavou série, když si připsal dalších 34 zákroků. "Hraje výborně celou sérii. Je jejich nejlepším hráčem, jako je Dany náš," řekl Mullen. "Avšak když vedete dva nula, nesmíte to promarnit."