Penguins se trejd s Winnipegem povedl

Retro 1984

V březnu tohoto roku se představitelé Jets a Penguins dohodli na výměně, která na jih Kanady přivedla obránce Randyho Carlyla a do Pittsburghu pak rovněž obránce Moe Manthu a právo výběru v prvním kole draftu. To představitelé Tučňáků využili k zisku dalšího beka Douga Bodgera. Z celé výměny je nyní generální manažer Pens Eddie Johnston nadšen.

14. 11. 1984 | James | více...

Islanders ukázali, že mají stále svou sílu

Retro 1984

Už nejsou tím týmem z přelomu desetiletí, kdy válcovali jednoho soupeře za druhým, přesto však NY Islanders svoji sílu občas ukáží. Jako třeba v sobotu, kdy na svém ledě v Nassau Colliseum porazili před zraky 16 002 diváků Penguins 5:4. Vítězným gólem se o to v polovině třetí třetiny postaral Pat Flatley.

12. 11. 1984 | James | více...

Při letošním waiver draftu se Pens trefili do černého

Retro 1984

V NHL se již stalo tradicí, že každé druhé úterý v říjnu se koná tzv. vaiwer draft, událost, při které si týmy z nižších pozic vybírají hráče, které jim tabulkově lepší týmy nabídnou, lépe řečeno si je nechrání. Celá záležitost se koná z důvodu větší vyrovnanosti celé soutěže a zdá, se že letos Penguins hodně pomohla, dovedli totiž díky ní do týmu útočníka Wayna Babyche.

09. 11. 1984 | James | více...

Zpět v realitě, Pens prohráli vysoko se St. Louis

Retro 1984

Fanoušci Pens se na tento zápas hodně těšili a očekávali od svých hráčů další domácí výhru, už pátou v této sezóně. Jejich klub, posilněn remízou 3:3 s jedním z nejlepších týmů ligy Edmontonem, se utkal se St. Louis, tedy týmem, který venku třikrát za sebou prohrál. Z očekávané spanilé jízdy se však nakonec stalo hrůzostrašné představení, ve kterém Penguins na svého soupeře nestačili a prohráli jasně 2:6.

Berry našel svoji trojici

Retro 1984

Poté, co během prvních zápasů sezóny vyzkoušel několik kombinací hráčů, našel zdá se trenér Pens Bob Berry ideální trojici pro první útok. Před pár týdny dal dohromady levé křídlo Warrena Younga, centra Maria Lemieuxe a pravé křídlo Wayna Babyche, kteří spolu od té doby zůstali a v posledních zápasech se začali výrazně gólově prosazovat.

08. 11. 1984 | James | více...

Zmýlili se St. Louis ve Waynu Babychovi?

Retro 1984

Kdekdo by si mohl říct, že dnešní zápas bude pro Wayna Babyche možností pomstít se svému přechozímu zaměstnavateli, týmu St. Louis Blues, za to, že se jej na začátku října zbavil umístěním na waiver listinu, odkud si jej posléze stáhli Penguins, nejhorší tým NHL. Takovým způsobem však Babych o svém bývalém týmu rozhodně nepřemýšlí.

Skvělý zápas na strašném ledě skončil remízou 3:3

Retro 1984

Jednalo se možná o nejvíce vzrušující zápas v dosavadní historii Civic Areny. Tučňáci se v něm před vyprodaným hledištěm 16033 diváků utkali s nejlepším týmem NHL Edmontonem Oilers, za který navíc nastupuje nejlepší hokejista současnosti Wayne Gretzky. A byla to bitva, jak se patří. Trvala celých pětašedesát minut, během kterých se o vítězi nerozhodlo a tak se týmy nakonec rozešly s remízou 3:3. Dojem z celého utkání však zkazila jedna věc - kvalita ledové plochy.

07. 11. 1984 | James | více...

Lemieuxe čeká souboj s Gretzkym a následně s vlastním bratrem

Retro 1984

Možná až teď to vše pro Maria začne. Dnes, pět minut po půl osmé tamního času, se totiž poprvé v kariéře utká s nejlepším hokejistou současnosti Waynem Gretzkym, který společně se svým Edmontonem přicestuje do Pittsburghu. A o dva dny později, rovněž poprvé na profesionální scéně, pak změří síly se svým bratrem Alainem, který hraje za St. Louis Blues.

06. 11. 1984 | James | více...

Proti Rangers Pens zabojovali, přesto ale nakonec prohráli

Retro 1984

Penguins se včera na domácím ledě utkali s týmem NY Rangers, a i když nakonec prohráli 5:7, opět ukázali, že i s lepšími týmy mohou odehrát vyrovnanou partii. Proti Jezdcům prohrávali už 2:5, přesto se nevzdali, srovnali na 5:5 a zápas málem dovedli až do prodloužení. O to přišli až v posledních dvou minutách.

05. 11. 1984 | James | více...

Berryho těší start do sezóny, ne tak zranění Belangera

Retro 1984

Způsob, jakým Penguins vstoupili do letošní sezóny nesnese podle kouče Boba Berryho srovnání. Alespoň tedy ne s loňským týmem, který skončil po základní části s pouhými šestnácti výhrami na beznadějně posledním místě v celé NHL.