Na závěr přípravy prohra s Detroitem

Svůj poslední přípravný zápas prohráli Pens 1:4, když nestačili na svého rivala z posledního finále Stanley Cupu - tým Detroit Red Wings. V utkání chyběli Sergei Gonchar, Evgeni Malkin a Sidney Crosby.

První dva jmenovaní jsou v pořádku a odpočívali, Crosby pak nenastoupil kvůli potížím s nataženým tříslem.

Pens nevkročili do zápasu špatně a už ve druhé minutě se dostali gólem Pascala Dupuise do vedení. V šesté minutě mohli soupeři odskočit už na dva góly, ale nařízené trestné střílení neproměnil ve vlastním oslabení Jordan Staal.

"Nedáš, dostaneš", na toto heslo si mohli hráči Penguins vzpomenout poté, co 16 sekund po Staalově nezdaru vyrovnal na 1:1 Johan Franzen. Na gól mu nahrál obránce Brian Rafalski, stejně jako na další dva góly, které přišly v druhé třetině. První dal Pavel Datsyuk, druhý Jason Williams.

Ve třetí třetině, asi pět minut před jejím koncem, pak dal konečnou podobu výsledku finský útočník Ville Leino. Tři ze čtyř gólů vstřelil Detroit v přesilové hře.

Po skončení zápasu se tým Red Wings sbalil a odcestoval do Evropy, kde ve středu sehraje exhibiční zápas proti švédskému Farjestadu. V pátek a v sobotu pak dvěma zápasy proti Chicagu zahájí svoji pouť novou sezónou NHL.

Pittsburgh zahájí sezónu také v pátek, kdy na svém ledě vyzve tým New York Rangers. Na jeho začátku bude slavnostně vyzvednut banner připomínající letošní zisk Stanleyova poháru.