Penguins potřebují více produktivních útoků
Pittsburgh Penguins již odehráli 11 zápasů, ve kterých v průměru vstřelili tři branky na zápas. To je dosti málo, zvláště když si uvědomíme, že vzhledem k jejich potenciálu by měl být průměr ještě o branku vyšší.
Zamysleme se nad tím. Deset branek navíc by v tomto rozmezí mohlo zajistit o 25 kanadských bodů více. Sidney Crosbymu a Evgeni Malkinovi by patrně bodový součet zase tak nevzrostl, neboť většina oněch kanadských bodů by šla na zbytek mužstva. Faktem totiž zůstává, že hráči jako je Ryan Malone, Colby Armstrong, Jordan Staal a Eric Christensen zatím v průměru nenasbírali více než tři body. Zde patrně můžeme hledat hlavní příčinu, proč Penguins letos nastříleli o deset branek méně.
A zatímco s první přesilovkovou formací ve složení Crosby, Malkin, Petr Sýkora, Sergej Gonchar a Ryan Whitney není nic v nepořádku, druhá formace se sotva dostane k brance soupeře, natož aby si vytvořila vážnější šanci.
Penguins potřebují alespoň dva kvalitní útoky. Crosby a Malkin jsou sice vynikající tvůrci hry, kteří však okolo sebe potřebují schopné útočníky. Ne náhodou dal trenér Michel Therrien oba hráče k sobě, neboť jsou téměř jedinými, kdo dokáže sbírat body. Pittsburgh tento problém trápí již druhou sezónu a zdá se, že to bude letos ještě horší. Do útoku sice přibyl produktivní Petr Sýkora, avšak ten pouze kompenzuje uvadající výkony Marka Recchiho.
Veterán Penguins totiž začíná viditelně zpomalovat. V deseti zápasech sice zatím nasbíral sedm asistencí, avšak vzhledem k tomu, že povětšinou hrál s Malkinem či s Crosbym je to málo. Pokud bude v tomto tempu pokračovat, tak se na konci sezóny dostane zhruba na metu šedesáti bodů. Je zde důvodné podezření, že lepší už to bohužel nebude. To navíc dokresluje i jeho zařazení do čtvrtého útoku, kde Recchi odehrál již dva zápasy.
01. 11. 2007, Will
Tweet