Pittsburgh Penguins smetli Washington 7:1

Pens jsou v plné síle prostě k nepřekonání! V posledním přípravném zápase na sezónu opět kraloval jejich kapitán Mario Lemieux. K jednomu gólu přidal tři asistence z přesilovek.

Zápas připomínal tak trochu hon kočky s myší. Zatímco Pens nastoupili s týmem, který pomýšlí na Stanley Cup, Washington nepřijel s Alexandrem Ovečkinem a jeho tým připomínal složením spíše tým AHL(ve stejné sestavě pravděpodobně budou hrát i v sezóně).

Každopádně to byla krásná předsezóní párty - hlediště v Mellon aréně bylo beznadějně vyprodáno,obyvatelé Pittsburghu se prostě už nové sezóny nemohou dočkat.Penguins tak vyprodali oba přípravné zápasy hrané na domácím stadióně, což se možná ještě nikdy nepovedlo. "Myslím, že bylo důležité zakončit přípravu vítězstvím." řekl po zápase Lemieux."Hráli jsme výborně jak v útočné fázi, tak obranné." doplnil ho Ryan Malone.

Pens tak zakončili přípravné zápasy se dvěma vítězstvími,pěti porážkami a dvěma remízami(po 60 minutách). Zajímavé je číslo počtu gólů nastřílených v Mellon aréně - Penguins dali celkem 14 gólů a pouze 3 inkasovali.

Dnešní jasné vítězství žlutočerných načal gólem už ve druhé minutě Rico Fata, když prostřelil Oulletovu lapačku. Za Capitals naposledy v zápase stihl vyrovnat bývalý hráč Pens Matt Bradley, když ve skrumáži dotlačil puk do branky. Marc Recchi však v 9.minutě vrátil Penguins vedení když v přesilovce střel z voleje zavěsil. Asistenci na jeho gólu si připsali Sergej Gončar a Sydney Crosby. Na 3:1 zvyšoval Rob Scuderi.

Pak už ale přišli chvíle Maria Lemieuxe. Nejprve ve druhé třetině v početní převaze asistoval při gólu Rica Jackmana a poté rovněž ve stejné herní situaci namazal Pálffymu, který už zvyšoval na 5:1. Ve třetí třetině mohl dát druhý gól v přípravě Crosby jeho střela však skončila na tyči Oulletovy branky. Pak už, ale Lemieux předvedl proč je kapitánem Pittsburghu. Nádhernou střelou z voleje zvýšil na 6:1 a celý stadion vybuchl nadšením. Gólový příděl završil svým druhým gólem v zápase Pálffy, kterému pro změnu asistoval opět Mario Lemieux.

Penguins ted cestují do East Rutherfordu, kde je 5. října čeká první zápas sezónu pro New Jersey Devils.